Teknoloji ile Gelen Sağlık….

Orhun Sağlık Hizmetleri 2002’de Radyoloji Uzmanı Dr. Turgay Erkılıç tarafından sağlık sektöründe radyoloji hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana gerek ileri teknoloji yatırımları gerekse genişleyen profesyonel kadrosu ile sürekli büyüyen Orhun Sağlık bugün Radyoloji, Radyoterapi ve Genetik olmak üzere tıbbi görüntülemenin tüm alanlarında hizmet veren bir kurum haline gelmiştir. 2015 yılında ekipman servis hizmetlerini de portföyüne katarak görüntülemede 360 derece hizmet vizyonunda önemli bir adım atmıştır.

Orhun Sağlık Hizmetleri radyoloji ve radyoterapi hizmetleri kapsamında kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren sağlık kurumlarının radyoloji ve radyoterapi departmanlarını alanında uzman kadrosu ile  müşteri ihtiyaçları doğrultusunda kurar ve müşteri özelinde hazırlanan modeller ile yüksek teknolojiyi odak noktası alarak işletir. Hizmet verdiğimiz kurumlardaki modeller, anahtar teslim radyoloji ve radyoterapi departmanı – radyoloji ve radyoterapi departman işletmesi – teknoloji yaşam döngüsü işletmesi (yenilemeler, upgradeler) – servis (bakım & onarım) ve insan kaynakları (doktor, öğretim görevlisi, teknisyen ve diğer sağlık personeli) şeklindedir.

RADYOLOJİ

  1. Manyetik Rezonans (MR)
  2.  Bilgisayarlı Tomografi (BT)
  3. Mamografi
  4. Kemik Densitometre (BMD)
  5. Röntgen (X-Ray)
  6. Ultrason
  7. Doppler
  8. RF Kabini

RADYOTERAPİ

  1. Radyoterapi Cihazları
  2. Tomoterapi Cihazları

Moleküler tanı ve genetiği görüntülemenin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eden Orhun Sağlık Hizmetleri girişimsel olmayan prenatal teste laboratuvar çözümü getiren ClarigoTM nun Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. ClarigoTM, gebeliğin erken evresinde fetüse ait kromozom 21, 18 ve 13 trizomilerinin taranması amacıyla kullanılan yenilikçi bir DNA tabanlı noninvaziv prenatal testtir (girişimsel olmayan prenatal test). Test, standart laboratuvar ekipmanları ve herhangi bir modern massively parallel sequencing sistemi kullanan lokal klinik laboratuvarlarda uygulanmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.